Eestit esindab sellel mainekal rahvusvahelisel võistlusel Eesti Ujumisliidu kujundujumise koondis — 13 sportlast Eesti Veespordialade Koolist: 12 tüdrukut ja 1 poiss. Nad on juba osalenud 2023. a maailmameistrivõistlustel ja 2024. a Euroopa meistrivõistlustel ning saavutanud poodiumikohti Balti ja Põhjamaade meistrivõistlustel ning rahvusvahelistel võistlustel Soomes 🇫🇮 , Ungaris 🇭🇺 , Tšehhis 🇨🇿 , Bulgaarias 🇧🇬 , Belgias 🇧🇪 ja Eestis 🇪🇪 .
Koondis osaleb kõigis võimalikes distsipliinides:
Soolo (naiste ja meeste)
Duett (naiste ja segaduett)
Rühmakava
Kombineeritud kava (kombikava)
👥 Koondise koosseis:
Aleksandra Orlova — naiste soolo, naiste duett, rühm ja kombo (reserve); Eesti parim kujundujumise sportlane aastatel 2020–2023
Alisa Valtanen — naiste duett, segaduett, rühm ja kombo (reserve)
Mariia Nazarova — rühm ja kombo
Ksenia Kuznetsova — rühm ja kombo
Anna Paula Tiidemann — rühm ja kombo
Aleksandra Piho — rühm ja kombo
Anastasia Popova — rühm ja kombo
Julia Boiko — rühm ja kombo
Maria Linde — kombo ja rühm (reserve)
Catharina-Rosita Suuroja — kombo ja rühm (reserve)
Evelin Sinilill — kombo ja segaduett (reserve)
Alisa Kozyreva — kombo
Kondrat Rebert — meeste soolo ja segaduett
🗣️ Koondiste treenerid:
Peatreener: Anastasiia Rudkovski
(EKR5 kujundujumine)
Abitreener: Ksenia Grabtšuk
(EKR4 kujundujumine)
Meeskonna juht:: Anton Rzhanov
(EKR5 kujundujumine)
📅 Ettevalmistus
Sportlased alustasid aktiivse ettevalmistusega juba 2024. aasta novembris, kui selgus MM-i toimumiskoht ja aeg. Septembrist maini treeniti 5 korda nädalas, vähemalt 3,5 tundi päevas, osaleti 2 treeninglaagris ja 7 rahvusvahelisel võistlusel.
Suvel kasvab treeningkoormus kuni 6 tunnini päevas basseinis + saalitrennid vastavalt plaanile:
02.07–31.07 — treeningud Tallinnas
01.08–08.08 — treeninglaager Vinnis
11.08–16.08 — linnalaager Jüris
18.08–22.08 — treeninglaager Kohtla-Järvel
23.08 — väljasõit võistlustele
26.08–30.08 —Noorte maailmameistrivõistlused Ateenas
Koondis teeb kõik võimaliku, et väärikalt esindada Eestit, arvestades ka rahvusvaheliste kohtunike soovitusi nii kohustuslike kui ka vabakavade koostamisel!
💸 Osalemise maksumus
Ettevalmistus ja osalemine sellise taseme võistlusel on mitte ainult tohutu töö sportlaste poolt, vaid ka suur rahaline koormus. Põhikulusid katavad sportlaste vanemad. Tänu toetusele Eesti Kultuurkapitalilt, Eesti Ujumisliidult ja Eesti Veespordialade Koolilt on vanemate kanda jääv summa vähenenud 33 000 euroni.
Me pöördume teie poole palvega aidata noortel sportlastel Eestit maailmalaval esindada! Kogu kogutud summa läheb sportlaste reisi, majutuse ja ettevalmistuse toetuseks.
💙 Kuidas toetada?
Iga annetus loeb! Toetada saab:
Meie kodulehel oleva vormi kaudu (kiirvalikuga summad)
Otse kooli kontole:
Saaja: Eesti Veespordialade Kool
IBAN: EE852200221089128135
BIC/SWIFT: HABAEE2X
Selgitus: Annetus. Noorte MM2025
Eesti Veespordialade kool kulub MTA tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja. Kui tekkivad küsimused võistluste kohta, palun, kurjutage eesti.veespordialade.kool@gmail.com
☕ Aitäh toetuse eest!
Tänutäheks — väike virtuaalne espresso macchiato meie meeskonnalt ☕ ja teie nime avaldamine toetajate nimekirjas meie lehel (kui eelistate jääda anonüümseks, palun andke sellest teada aadressil eesti.veespordialade.kool@gmail.com).