Sünkroonujumise spordiala oli asutatud 1. jaanuaril 2015. aastal.

Kujundujumise osakond ei seisa paigal, vaid areneb edasi. Treenerid pidevalt läbivad ujumiskoolitusi  Eestis  ja Venemaal koolitavad end kujundujumise distsipliinis.

Juba mitmeid aastaid meie sportlased käivad rahvusvahelistel võistlustel, kus näitavad väärikaid tulemusi.

Kujundujumine on spordidistsipliin, mis kuulub veespordialade hulka. See on seotud erinevate figuuride sooritamisega vees muusika saatel. Seda spordiala õiglaselt peetakse üheks kõige ilusamaks ja elegantsemaks alaks, kuna sellega tegelevad sportlased omavad mitte ainult jõukust vaid ka graatsiat ja painduvust.

Kujundujumise praktika on unikaalne. See hõlmab sportlaste laia oskust vallata veeruumi: sooritada vertikaalseid ja horisontaalseid nihkeid vees, ühendada neid seongutesse, kaskaadidesse, liikumisviisi (kompositsiooni).