7. kuni 9. veebruarini toimus Espoos (Soome) artistliku ujumise (sünkroonujumise) turniir Cetus Open Games 2020. Võistlustel osalesid meeskonnad Soomest, Venemaalt ja Eestist. Meie sportlased võitsid neli kuld-, kolm hõbe- ja kaks pronksmedalit.

Võistlused korraldas artistliku ujumise (sünkroonujumise) kool Cetus koos Soome Ujumisliiduga.

Võistlused toimusid Rahvusvahelise Ujumisliidu (FINA) reeglite kohaselt 13–15-aastaste, 12-aastaste ja nooremate laste, ja nendestki nooremate vanuseklassides. Samuti võistlesid juuniorid, seeniorid ja veteransportlased (masters). Meie lapsed osalesid ja said auhindu järgmistes vanusekategooriates:

  • AG8 (2012. aastal sündinud ja nooremad, ainult kohustuslik kava);

1. koht – Valeria Fedoruk;

2. koht – Simona Domoskanova.

  • AG10 (20 aastal sündinud ja nooremad, ainult kohustuslik kava);

1. koht – Aleksandra Orlova;

2. koht – Alisa Valtanen;

3. koht – Ksenija Kuznetsova.

  • FINA 12-aastased ja nooremad (2008. aastal sündinud ja nooremad);

1. koht – Aleksandra Orlova. Kohustuslik figuurides, kui ka solo vabakavas.

1. koht – Rühm Minionid koosseisus: Karina Potapova, Veronika Nikiforova, Maria Mia Tridvornova, Aleksandra Orlova, Alisa Valtanen, Ksenija Kuznetsova, Margarita Hristaforova ja Aleksandra Piho.

3. koht – duett: Karina Potapova ja Veronika Nikiforova.

  • FINA 13–15-aastased (2005.–2007. aastal sündinud)

2. koht – duett: Jana Melnikova ja Loora Kurgjärv.

„Võistlused läksid väga hästi vaatamata sellele, et alates uuest aastast võistlesid praktiliselt kõik lapsed esmakordselt nende jaoks uues vanusekategoorias. Väga rõõmustav oli Aleksandra Orlova hea tulemus,“ ütles Eesti Veespordialade Kooli juhataja Anton Rzhanov. „Peale meie sportlaste osalesid ka Soome ja Venemaa võistkonnad. Huvitav oli vaadata Peterburi sportlaste taset.“