Meil on rõõm teatada, et EVK esitas Harno konkursiveebis projektitaotluse Varaait vol 16 projektikonkursile ja sai toetuse! 2020. aastal oli 266 taotlust, millest toetati 62 projekti. Rohkem infot toimunud konkursi kohta saab lugeda siit https://entk.ee/toetused/varaait/ 

Selle projekti raames sai ostetud 2 võimsat sülearvutit, akupank, 1 tahvelarvuti ja tahvelarvuti pliiats. Tehnikat oli vaja selleks, et distantsõpe toimuks tõrgeteta ning teha kogu tööd, mis on seotud kooli pidamise ja arendamisega.

Tänu toetusele soetatud sülearvutid juba näitasid ennast töös novembris toimunud võistlustel Jüri Spordihoones. Nende taga toimus kogu võistluste arvestus. Ees ootavad veel rahvusvahelised võistlused, mida korraldab meie kool. Ilma võimsate arvutiteta see oleks võimatu.

Lähimad rahvusvahelised võistlused, kus juba kasutaksime soetatud tehnikat:

2021 Aura Veekeskus “Aquakids” 

2021 Aura Veekeskus “Põhja-Euroopa noorte MV kujundujumises”

2021 Aura Veekeskus “Veepallivõistlus Mait Riismani mälestuseks” 

Ka hetkel toimuv distantsõpe sai suurepäraselt korraldatud tänu uutele arvutitele. 

Eesti Veespordialade Kool tänab Haridus- ja Teadusministreerium ja Haridus- ja Noorteamet toetuse eest!

Eesti Veesporialade Kooli tegevus põhineb noorte vajadustel ja soovidel. Me oleme ainuke kool Eestis, mis pakub lastele kujundujumist ja veepalli. Meil on palju teha kõike “nullist”. Me töötame ise õppekavade kallal, pidevalt arendame kujundujumise ja veepalli metoodikate mitmekesisust ja teeme koostööd noortevaldkonna teiste osapooltega. Me korraldame palju laagreid ja võistlusi nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasemel. Meie suurim viimane saavutus on seotud treeneritasemete väljatöötamine treenerite koolitamiseks. Ees seisab veel suur töö koolitusprogrammide ja materjalide koostamiseks. Lisaks tuleb mainida, et kujundujumine on väga spetsiifiline spordiala, mis eeldab palju tööd arvuti taga just muusikaliste programmide ettevalmistamisel.

Head arvutid tagavad võimaluse teha tööd kiiresti ega põhjusta liigset stressi. Koolil puudusid arvutid. Kahjuks kooli arendajad, treenerid on sunnitud praegu tegema kogu tööd oma koduarvutitel, mis on 8 ja 12 aastat vanad, akud ei pea vastu, ei tööta ilma laadimiseta pistikust, pidevalt jooksevad kokku. Kogu töö ka võistlustel, kus on vaja 2 arvutit 8 tundi järjest tulemuste sisestamiseks, oli äärmiselt raskendatud. Ja kui pidi juhtuma, et meie vanad arvutid lähevad katki, siis kogu kooli tegevus võis peatuda.