Miks tasuks laps just kujundujumise trenni panna? Vastus on siin!

Jah, just kujundujumisse! Miks küsite Teie? See on väga elegantne ja mitmekülgne spordiala, mis arendab mitmeid vajalikke oskusi, mis tulevad lapsele kasuks ka igapäevaelus. Me nimetame vaid mõned nendest, teie aga hakake üles lugema:

oskus kindlalt ujuda (saladuse katte all teatame, mitte ainult ujuda, vaid ka teha vees selliseid trikke (elemente), mida teised lapsed hakkavad ainult kadestama!);

-füüsiline areng-vastupidavus, paindlikus, samas ka ilus ja terve sportlase kehahoiak;

koordinatsiooni areng;

-muusikalise kuulmise ja rütmitunne areng;

-artistlikkuse areng;

-kollektiivse suhtlemisoskuse koolitus;

-oskus ületada iseennast, kõigele vaatamata!

Kusjuures lastele väga meeldib tegeleda antud spordialaga, kuna treeningutel basseinis tehakse elemente nii vee pinnal kui ka vee all (jajah, kukerpalle tehakse ka )!

Kuidas võib seda saavutada?

Aga saavutada võib seda põhjaliku ettevalmistusega nii saalis kui ka basseinis, sinna kuuluvad järgmised alad:

-üldine füüsiline ettevalmistus (ÜFE);

-akrobaatika;

-koreograafia;

-venitused;

-ujumisõpetus (aga kas te teate, et tituleeritud sünkroonujumise sportlased ujuvad mitte halvemini kui sportliku ujumise esindajad?);

-sünkroonujumise tehnika õpetus (lisaks sellele lapsed õpivad ujuma vee all 25 ja enam meetrit ühe hingetõmbega!);

-ettevalmistus võistlusteks, sealhulgas programmide koostamine muusika saatel edukate esitamiseks;

Treeningud annavad lastele positiivset meeleolu, õpetavad lastele punktuaalsust, keskendumist ja vastutustunnet, lisaks sellele õetavad lastele  iseseisvat tööd ja enesekasvatust alates lapsepõlvest!

Lisaks sellele erineb kujundujumine (sünkroonujumine) teistest spordialadest  liikumisilu, plastika ja emotsionaalsuse poolest ja see on ka Olümpiaspordiala!

 

Kas on miinuseid?

Paistab, et ainsaks miinuseks on asjaolu, et kohtade arv rühmades on piiratud… Selle tõttu maksab juba praegu vajutada siia, täitke registratsiooni ankeet ja jätkake antud äärmiselt huvitava artikli lugemist!

Juhul kui rühmades on vabu kohti, toimub laste täiendav vaatlus ka õppeaasta jooksul ja edukamaid kutsume trenni.

Kasust lapse tervisele ja lapse harmoonilise arengu kohta on kõik selge. Mis veel võib last ennast trennis huvitada?

Tüdrukutele meeldib tegeleda sünkroonujumisega ka selle tõttu, et võistlustel nad esinevad väga ilusates kostüümides säravates ujumistrikoodes, mis on kaunistatud läikivate kividega ja pilkupüüdevate kroonidega! Vaatamata noorele eale, tehakse võistlustel tüdrukutele professionaalseid soenguid ja meiki nagu täiskasvanute võistlustel. Ja milline tüdruk ei tahaks olla täiskasvanu?

Aga kas te teate, et alates 2015 aastast sünkroonujumises võistlevad ka poisid?  Ja nende jaoks loodi spetsiaalne programm, mille nimeks on mixed-duet. Sellises dueti tantsus osalevad kas sportlast: poiss ja tüdruk. Kusjuures meie spordiala arendab sportlase võimeid mitte halvemini kui teised spordialad, kus poisse on rohkem. Hetkel on neid sünkroonujumises vähe, kuid selle tõttu on nad kõik väga populaarsed! Poisid saavad osaleda ka Olümpia mängudel. See juhtub Pariisis juba suvel 2024 a.! Ootame poisid ka, sest meil olemas palju ilusad tüdrukut nendele paariks!

Innukas tööedu võistlustelpositiivsed emotsioonidhea meeleolu → enesekindlus →  kindel  «Mina»  – kas see siis ei ole parim investeering lapse tänapäeva ja tulevikku  

Miks meie juurde?

Meie koolil on oma treenerite meeskond, kes regulaarselt osalevad erinevatel Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Ujumisliidu poolt korraldatud kursustel. Treenerid uuendavad oma informatsiioni baasi ja Tänu sellele nad õpetavad noor sportlased veel parem!

Antud hetkel toimuvad trennid Tallinnas, kuid me oleme kindlad, et meil on võimalus viia meie spordiala ka teistesse Eesti regioonidesse. Meie treenerid valdavad nii eesti kui ka vene keelt.

Kujundujumise spordiala meie koolis oli asutatud 1. jaanuaril 2015. aastal.  Alates 2018 aastast arendab meie kool kujundujumist koostöös Eesti Ujumisliiduga.

Kaks korda aastas toimuvad kooli sisevõistlused, 2022 – 2024 a. olid korraldatud rahvusvahelised kujundujumise võistlused „AQUAKIDS“ ja 2022 – 2023 a. Balti Riigi meistrivõistlused kujundujumises. Lisaks koolivõistlustele käivad meie sportlased regulaarselt rahvusvahelistel võistlustel  Venemaal, Leedus, Lätis, Soomes, Rootsis. Ungaris ja Luksemburgisse. Meie kooli sportlased on mitmekordsed rahvusvaheliste lastevõistluste võitjad Leedus, Lätis, Soomes, Rootsis, Ungaris ja Luksemburgis.

Proovime ka meie jõudu erinevate tiitllivõistlustel. Suvel 2023 a. meie sportlased esmaskordsed võitsid osa Euroopa Meistrivõistlustel ja Noorte Maailmameistrivõistlustel. 2024 a. kevadel meie meiskoond osaleb Noorte Euroopa meistrivõistlustel.

photo_2023-06-26_14-43-31
Screenshot_2023-12-25-13-27-51-213_com.facebook.katana-edit

Kui palju see maksab? (+arvestuse valem)

Treeningu hind meie koolis on 3,5 -5 eurot/tunnis. Lõplik summa sõltub treeningkoormusest. Mida rohkem on kuu jooksul treeningtunde, seda väiksem on tunnihind. Seda võib arvestada lihtsa valemi abil: ühe kuu hind  ÷ (tundide arv nädalas x 4,5)  = ühe tunni hind.

Jah, treeningute hind võib vanemates rühmades olla kuni 150 eurot kuus, samas ei maksa unustada, et treeningud toimuvad 5 korda nädalas (kuni 24 tundi saalis ja 27 tundi basseinis kuus). Lähtudes sellest on ühe tunni hind kõigist umbes 3 eurot.

Nüüd võite te kergelt välja arvestada reaalse ühe tunni töö hinna lapsega, mis annab mitte ainult tulemuse võistlustel, vaid ka lapse organismi aktiivse arengu treeningute külastamise puhul. Rakendada seda iga spordiala suhtes ja teha õige valik! 

Kirjuta otsekohe aadressile info@evk.edu.ee või täida ankeet ja me võtame teiega ühendust!

Proovitund on kõikides rühmades TASUTA!

Miks siis on vaja panna laps kujundujumise trenni?

Sellepärast, et see on elegantne, huvitav ja ilus! Mõistliku raha eest laps saab mitmekülgseid arendavaid treeninguid, treeninglaagreid ja loomulikult võimalust osaleda võistlustel! Kohtade arv on piiratud, seoses sellega soovitame teile juba praegu registreerida oma last siin!

1.seeria. Kujundujumisest

2.seeria. Katse treeningutele.

3.seeria. Meie koolivormist.

4.seeria. Mõistatus!