Posted by Anton Rzhanov on

21. mail 2022 Tartus Aura keskuses toimus rahvusvaheline veepalli võistlus 1980. aasta Olümpia võitja Mait Riismani mälestuseks. Võistlustel osalesid 2 võistkonda Tallinnast, 1 võistkond Tartust ja 1 võistkond Riiast (Läti). Võistluste aukülalisteks olid Mait Riismani pere – lesk Marina Arias, poeg Savva Riisman ja õde Ene Riisman.

Võistluste korraldajad olid Eesti Veespordialade kool ja Eesti Ujumisliit, toetajateks Eesti Kultuurikapitaal ja Tartu linn.

Võistluste eripära seisnes selles, et sportlased võistlesid segameeskondades – täiskasvanud ja lapsed. See võimaldas lastel saada kogemust mängust koos täiskasvanute mängijatega.

Alagruppide mängude tulemusena kolmanda koha eest võitlesid Tartu meeskond ja meeskond Kalev. Kokkuvõttes skooriga 10-8 sai kolmanda koha Kalevi meeskond.

Esimese koha eest võitlesid meeskond Vepr ja Riia meeskond. Mäng oli väga sisukas ja lõppes skooriga 4-4. Võitja määrati penaltiseerias, milles esimese koha võttis Riia meeskond lõppskooriga 9-8.

Võistluste korraldajad tänavad sponsoreid:

Eesti Kultuurikapitaal ja Tartu linn antud võistluste finantstoetuse eest;

Ciest Metal OÜ ja Eesti Ujumisliit abi eest võistluste organiseerimise käigus;

Swedbank AS abi eest väravate soetamise osas trennide ja võistluste läbiviimiseks;

Visualer võistluste värvika logo eest.

Rahvusvahelised võistlused Aquakids 2022

Eestis, Tallinnas toimusid Esimesed Lahtised võisltused sünkroonujumises Aquakids 2022

Võistlustel oli kokku 80 osalejat 4-st riigist: Lätist, Leedust, Norrast ja Eestist

Tahame tänada Aquakids 2022 võistluste toetajaid:

Aquakids 2022 võistlustel sportlased Eestist näitasid häid tulemusi:

Vanus 13-15 aastat.

3 koht – Julia Boiko ja Camilla Murray

Rühm  (1 rühm):

1 koht – Minionid

Võistlustel võtsid osa ka kõige väiksemad sportlased ja algajad. Nendel oli kolm vanuse grupi 10 ja nooremad, 8 ja nooremad ja algajad sportlased.

Vanus 10 ja nooremad.

3 koht – Alisa Slepak

Õnnitleme sportlasi!

MAIT RIISMANI VEEPALLI MÄLESTUSVÕISTLUS

Eesti Veespordialade Kool korraldab Mait Riismani veepalli mälestusvõistlus.

Võistluste eesmärk on jäädvustada veepalli olümpiavõitja mälestust ja taaselustada veepalli populariseerimise traditsiooni.

Meie Eesti noortele tegelevatele veepalluritele ja ka neile poistele, kes tahaksid veepalli mängida, on vaja tõuget, et hakata tõsiselt suhtuma veepalli. On vaja eduka eeskuju näitel esile kutsuda tõsine huvi siduda oma elu veepalliga, nagu tegi seda Mait Riisman. Meie Eestis veel elavad paljud veepalli veteranid, kes oleksid valmis koos noortega mängima ja oma meisterlikkuse nippe jagama.

Eesmärgiks on ka saavutusspordisündmuse toimumise soodustamine, et pakkuda publikule sporti kui atraktiivset vaatemängu.

Võistlused toimuvad Tartu Aura Veekeskus 21.05.2022.

Posted by Anton Rzhanov on

2021 aasta parimad sportlased!

Laupäeval 15.01.2022 Eesti Ujumisliit autasustas 2021 aasta parimad sportlasi.

Parimate hulgas olid ka meie Kooli sportlased!

2021 parima kujundujuja tiitli sai Aleksandra Orlova (treener Karina Polovnikova)

Nomineentide seas olid Maria Mia Tridvornova ja Veronika Nikiforova.

2021 parim veepalluri tiitli sai Martin Uustal (treener Maksim Ivanov).

Nomineentide seas olid Roland Melnik ja Georgi Kadurin.

Õnnitleme võtijad!

Rohkem pilte Eesti Ujumisliidu Galast leiab SIIT, SIIT ja SIIT.

Posted by Anton Rzhanov on

SWEDBANK toetab noortesporti! Meie koolil on nüüd olemas uued veepalli väravad!

Meie kool sai toetuse Swedbanki noorte liikumis- ja spordiprogrammist!

“Nagu meie treenerid ja noored veepallurid ütlesid – unistus täitus! Veepalli taaselustamine spordialana ei ole olnud lihtne,“ ütles Veespordialade Kooli juhatuse liige Lidia Kazatšok. Toetuse eest soetatakse koolile kokkuvolditavad veepalliväravad, mida on mugav transportida. „Loodetavasti aitavad paranenud treenimistingimused meil ka võistlustel veel paremaid kohti saada. Takistusi võitudeks ei ole. Ja lõpuks ometi saame korraldada ka rahvusvahelisi võistlusi,“ lisas ta.

Kool Tänab väga Swedbanki toetuse eest!

Soome figuride meistrivõstlused sünkroonujumises 10.12 – 12.12

10.12 – 12.12 Vantaas (Soome) toimusid lahtine figuuride meistrivõistlused, kus ka osalesid meie sportlased. Meie tulemused:

12 ja nooremad (69 osalejad) – 1.koht Maria Mia Tridvornova, 2. koht Aleksandra Orlova, 3.koht Veronika Nikiforova;

10 ja nooremad (28 osalejad) – 2. koht Simona Domoskanova, 3. koht Ksenia Kuznetsova;

8 ja nooremad – 1. koht Simona Domoskanova, 2.koht Solomeia Shipilova, 3.koht Emilia Keba;

Beginners – 1.koht Roberta Kristiina Artamonenkova, 2.koht Marianna Hallik, 3.koht Veronika Žurjari-Ossipova.

Palju õnne!

Sünkroonujumise võistlused Leedus 20.11 – 21.11

20.11- 21.11 Leedus toimusid rahvusvahelised sünkroonujumise võistlused, kus meie sportlased täiendasid medalite kollektsiooni!

Figuurid 12 aastat ja nooremad – 2. koht Aleksandra Orlova;

Duett 12 aastat ja nooremad – 1.koht Aleksandra Orlova ja Maria Mia Tridvornova;

Soolo 12 aastat ja nooremad – 2.koht Aleksandra Orlova, 3.koht Maria Mia Tridvornova;

Grupp 12 aastat ja nooremad – 2.koht “Minionid”!

Palju õnne!