Meil on rõõm teatada, et EVK sai toetuse Haridus- ja Teadusministreeriumilt lühilaagrite läbiviimiseks! See toetus sisaldas kolm lühikest linnalaagrit ja kolm lühikest laagrit väljaspool Tallinnast.

Tänu selle toetusele korraldati augustis kolm tasuta linnalaagrit (kaks sünkroonujumise alal ja üks veepalli alal), mis toimusid Õismäe basseinis (17.08 – 21.08 ja 24.08 – 28.08) ja Sõle Spordikeskuses (25.07 – 27.08). Tänu nende laagritele meie sportlased kohtusid ja suhtlesid oma sõpradega peale suve puhkust, tegelesid spordiga ja rõõmsasti veetsid aega koos. Mõnedel sportlastel võistluste rühmadelt, peale esimest “soojenduse” linnalaagrit, algas juba uus tugev trennihooaeg teises linnalaagris – nemad proovisid oma võistluste vabakavad muusikaga basseini trennil.

Sügisevaheajal sünkroonujumise ja veepalli osakonnal toimusid tasuta spordilaagrid Tamsalus ja Kuremaal. Sünkroonujumise spordilaager sisaldas kaks vahetust (17.10 – 21.10 ja 21.10 – 25.10). Veepalli spordilaager toimus ühe vahetusega (17.10 – 21.10).

Tänu nendele laagritele meie sportlased muutusid veel tugevamateks ja õppisid palju uusi sünkroonujumise ja veepalli elemente. Paljud lapsed olid spordilaagris esimest korda. Lühilaager väga hästi sobib selleks kuna noored sportlased saavad tutvuda spordilaagri eluga ja hinnata oma jõudu. Tulemus on selline, et lastel on suur soov uuesti sõita spordilaagrisse pikkemaks ajavahemikuks.

Kingitusena lastele ja treeneritele olid ilusad t-särkid koos infoga laagri kohta ning ka Haridus- ja Teadusministreeriumi logoga. Neid lapsed hea meelega kasutavad trennil ja igapäevases elus.

Tänu Haridus- ja Teadusministreeriumi toetusele lapsed said võimaluse õppida midagi uut ja lastevanematele oli see täiesti tasuta. See oli väga oluline võttes arvesse COVID-19 kriisi, kuna paljud lapsevanemad ei oleks võimelised maksta laagri osalemise tasu. 

Eesti Veespordialade Kool väga tänab Haridus- ja Teadusministeeriumi selle toetuse eest!