Veepall – huvitav meeskonnamäng teie lapsele!

Kui teie laps armastab vett, kuid lihtsalt ujuda talle on igav. Kui ta seejuures armastab veel liikumismänge palliga, tasuks tähelepanu pöörata ühele huvitavamale meeskondlikule spordimängule –  veepallile! Hasart, millega noored sportlased kihutavad palli veeväljal, võib jätta ükskõikseks vaid üksikuid. See tunne kandub üle ümbritsevatele spordihaigetele (eriti laste isadele).

Kas teie tahate saada ühtseks meeskonnaks ja tunda veelgi suuremat lähedust oma lapsega ühistegevusest ja võidust saadavast rõõmust?

Veepalli treeningud arendavad selliseid oskuseid ja iseloomuomadusi kui:

– sihikindlust eesmärkide  saavutamisel;

– loogilist ja taktikalist mõtlemist;

–  vastupidavust, osavust ja koordinatsiooni; 

– lapse harmoonilist füüsilist arengut (arendavad eranditult kõiki lihasrühmi); 

– sotsialiseerumist ja meeskonnas töötamise oskust; 

– oskust kindlalt ujuda.

Kuidas seda saavutada?

Selliste tulemuste saavutamiseks toimuvad trennid mitte ainult basseinis, vaid ka saalis. Ettevalmistusprogrammi on lülitatud:

– üldine füüsiline ettevalmistus;

– palliga töötamise õpetamine;

– taktikaline ettevalmistus;

– spordiujumise oskuste õpetamine; 

– basseinis mängitava veepalli tehnika õpetamine.

Trennid annavad lastele positiivse mõtlemisviisi, õpetavad lapsi olema punktuaalsed ja kujundavad harjumust enda kallal tööd teha juba lapsepõlvest!

Lisaks erineb veepall teistest veespordiliikidest vaatemängulisuse ja hasardi poolest, samuti on veepall ka Olümpiakavas olev spordiliik!

Kas on ka miinuseid?

Pigem mitte. Erinevalt teistest meeskondlikest spordiliikidest, ei ole veepallis kallihinnalist varustust – saalitrennideks on vaja lühikesi pükse, spordisärki ja tossusid, basseinis aga vaid ujumispükse, prille ja ujumismütsi.

Kuid seejuures on üks ülim pluss – väga hea ja täisväärtuslik variant telefonimängudest ja muudest seadmetest haaratud lastele. Kaks tundi treeninguid, mis koosnevad tundidest saalis ja basseinis,  aitavad täita lapse päevast liikumisnormi vajadust.   Ja tõenäoliselt võimalik, et mittevirtuaalne reaalsus haarab teda niivõrd, et peagi unustab ta kõik telefonimängud!   Seega täitke ankeet  siin ja lugege edasi seda huvitavat artiklit!

Samuti korraldame õppeaasta jooksul laste ülevaatust ja meeskonnas vaba koha olemasolul – kutsume trennidele.

Internetis on kolossaalselt palju infot basseinitreeningute kasulikkusest, mistõttu eraldi sellel ei peatu. Me hindame Teie aega!

Kasust tervisele ja harmoonilise arenguga on kõik selge. Mis aga veel võiks last ennast huvitada? 

Poistel meeldib veepalliga tegelda veel ka seetõttu, et  treeningutel sugeneb sõprus,  mis sageli kestab terve elu, seda isegi siis, kui mingil põhjusel spordiga tegelemine katkeb.   Meeskonnasport sotsialiseerib suurepäraselt noort sportlast. Lisaks sõidavad lapsed võistlustele teistesse riikidesse,   sõidud aga nagu me teame, on alati seiklus, kus lapsed proovivad oma jõudu  mängus välismaiste vastastega.  Sõitudes võib laps praktiseerida ka oma võõrkeelt.  

Innukas tööedu võistlustelpositiivsed emotsioonidhea meeleolu → enesekindlus →  kindel  «Mina»  – kas see siis ei ole parim investeering lapse tänapäeva ja tulevikku  

Miks meie juurde?

Sellepärast, et oleme ainus kool Eestis, kus toimuvad veepalli treeningud! 

Meie koolil on oma treenerite meeskond, mis koosneb professionaalsetest veepalluritest, kes on kogu oma elu pühendanud sellele mängule. Treeneriteks on  Maailma ja Euroopa meistrid Masters kategioorias.  See teadmiste pagas, mida nad võivad jagada lastega on ülisuur. Lisaks koostöös Rahvusvahelise ujumisliiduga (FINA) ja Eesti Ujumisliiduga toiumub plaanikindel noorsoospordi arendamine ja kujundamine: treenerid osalevad FINA veepalli treenerite koolitusprogrammides, korraldatakse  nii kohalikke-,   kui ka väljasõiduvõistluseid ja spordilaagrid.  Ja üsna tõenäoline, et just Teie laps võib kaasaegses Eesti ajaloos saada üheks esimeseks Euroopa- ja Maailmameistriks!

Alates 2018. aastast arendab meie kool koostöös Eesti Ujumisliiduga noorte veepalli.

Kooli võistkond Vepr koosneb kolme vanuseklassi võistkondadest: U-13 (13-aastased ja nooremad sportlased), U-15 (15-aastased ja nooremad) ja U-17 (17-aastased ja nooremad).

Hetkel toimuvad treeningud ainult Tallinnas, kuid oleme kindlalt seisukohal, et meie spordiala võib jõuda ka teistesse Eesti piirkondadesse. Meie treenerid valdavad nii eesti, kui vene keelt.

Korraldame koolivõistlusi ning 2023. aastal toimusid  rahvusvahelised lastevõistlused “AQUAKIDS”. Lisaks kooli startidele osalevad meie sportlased regulaarselt rahvusvahelistel Euroopa võistlustel Tšehhis, Soomes ja Lätis. Eesti koondis esindab riiki Põhjamaade meistrivõistlustel. Meie kooli võistkonna sportlased on Soome meistriliiga 2023/2024 U-13 ja U-15 vanuseklassi hõbedavõitjad. Lisaks mitmekordsed võitjad erinevatel rahvusvahelistel turniiridel Soomes.

Palju see maksab? (+ arvutuse valem).

Meie kooli treeningu hind moodustab 3,5-5 eur/tund. Lõpparv sõltub treeningukoormusest. Mida rohkem treeningutunde kuus, seda väiksem on tunni hind. Selle võib välja arvestada järgmise valemi alusel:   kuuhind ÷ (nädala tundide arv × 4,5) = tunni hind.

Näiteks moodustas veepalli vanema rühma treeningute hind 2022/2023.a. hooajal 125 eur kuus. Koormusega 13,50 tundi saalis ja 13,5 tundi basseinis saame, et tund maksis kõigest 4,80 eur. Lisaks korraldatakse üks kord kahe nädala tagant mängud, mille eest sportlaselt tasu ei võeta.

Nüüd võite kergesti välja arvutada lapsega töötamise tunnitasu, mis lisaks võistlustel saadavatele tulemustele arendab aktiivselt lapse organismi ka tavapärastes treeningutes.  Rakendada võib igas spordiliigis ja teha õige valik!

Kirjutage meile kohe praegu aadressil  info@evk.edu.ee või täitke ankeet ning me ise võtame teiega ühendust!

Proovitund kõikides rühmades TASUTA!

Miks siis peaks andma lapse veepalli mängima?

Sest see on kirgas, huvitav, hasartne ja kasulik! Mõistliku raha eest saab laps mitmekülgselt arendavaid treeninguid, väljasõiduga treeningkogunemiseid ja – laagreid ja loomulikult võistlustele sõitusid! Kohtade arv piiratud, mistõttu soovitame juba praegu registreerida oma laps siin!

Noorte veepalli arendamine Eesti Veespordialade Koolis algas aprillis 2017, kui põrkusid kokku kooli ja meistrite huvid ning sellest sündis ühine algatus. Sama aasta septembrist huviala areneb veepalli spordiveteranide meistrite koondise ja nende meeskonna kapten Anatoli Skachkov käe all.

Spordiala alles teeb esimesi samme arengusuunas. Praegu Eestil on veepalli veteranide meeskond, kellega koostöös käib veepallurite uue põlvkonna kasvatamine. Meie sportlased võtavad osa rahvusvahelistest võistlustest!