Miks on ujumisoskus kasulik ja eluliselt tähtis oskus?

Ja kuidas ilma selleta? Me elame Tallinnas Soome lahe ääres ja meie lastel on juurdepääs veele. Ujumisoskus on garantii, et teie laps saab ujumisel võimalike probleemidega hakkama. Ujumisel on ka tervist edendav funktsioon.

Millist spordiala soovitavad arstid vigastuste korral kõige sagedamini harrastada?

Just ujumist, sest treeningu ajal ei avalda kehale survet, mis on võimalik näiteks võimlemise ajal jõusaalis ja võib kaasa tuua vigastuse süvenemise. Kas teadsite, et selili ujumist soovitavad arstid närvipinge leevendamiseks? Ei? Noh, see aitab tõesti!

Ja millist kasu annab see teie lapsele lisaks juba eespool mainitud eelistele?

Ujumine –

  • arendab vastupidavust (mugava temperatuuriga saalis saab istuda ja puhata, aga mitte basseinis);
  • karastab organismi (nagu praktika näitab, haigestuvad ujumisega tegelevad lapsed palju harvemini või ei haigestu üldse enam);
  • aitab kulutada palju energiat (vee temperatuur basseinis on sportlase kehatemperatuurist madalam ja juba see asjaolu aitab kaloritel hakata “põlema” isegi ujumist alustamata. Eriti kehtib see meie vidinate aja kohta);
  • see on trennirõõm (kõik märgivad, et alates kõige nooremast east tekitab ujumine palju positiivseid emotsioone!)

Ja boonusena, kui omandate vajalikud oskused õigeaegselt, saate ” ära pääseda” kooli ujumisprogrammist sooritades esimesel treeningul normatiivid (ja see annab erilisel vedamisel võimaluse hommikul kauem magada või varem koolist ära tulla).

Kusjuures ujumine on see oskus, mis on praktiliselt igaühele kättesaadav, seega laps, kes on seadnud eesmärgiks ujuma õppida, saavutab selle eesmärgi peaaegu 100-protsendilise tõenäosusega!  Ja kas pole tore õpetada oma last juba lapsepõlvest peale eesmärke seadma ja neid saavutama?

Kuidas saab ujuma õppida?

Loomulikult kogenud instruktori juhendamisel, kes:

  • selgitab ujumise põhitõdesid;
  • tutvustab vett ja esialgset tehnikat;
  • aitab teil õppida käte ja jalgadega tehtavate löökide õige sooritamise tehnilist külge;
  • ja tänu oma suurele kogemusele jagab nippe, mis võimaldavad teil ujumise ajal vähem energiat kulutada. 

Treeningud annavad lastele positiivse suhtumise, õpetavad neid olema vastupidavad, sihikindlad ja vastutustundlikud ning õpetavad neid juba lapsepõlvest iseseisvalt tööd tegema (mis mõjutab väga sageli positiivselt ka koolihindeid)!

Tahaksin ka mainida, et ujumine on nii vapustav spordiala, et see on juba aastaid olnud olümpiaspordiala!

Kas on mingeid miinuseid?

Võib-olla ainus puudus on see, et kohtade arv gruppides on piiratud… Seega tasub kohe siia klikkida, registreerimisvorm täita ja jätkata selle väga huvitava artikli lugemist!

Kui te ei loe seda artiklit suvel, siis soovime teile teatada, et vabade kohtade olemasolu korral rühmades viime läbi täiendava laste vaatamise õppeaasta jooksul ja kutsume teid treeningutele. Seega täitke ankeet julgelt ja me võtame teiega ühendust!

Kasu tervisele ja harmooniline areng on mõistetav. Mis veel võiks last huvitada?

Ujumine on Eestis väga populaarne võistlussport, mis tähendab, et lastel on võimalus osaleda erinevatel võistlustel – parandada tehnikat ja oma tulemust stardist stardini ning loomulikult võistelda teiste sportlastega.

Ja kes teab, äkki saab teie lapsest tulevane Eesti, Euroopa, maailma või olümpiavõitja ujumises?

Kui teie laps ei ole huvitatud ujumisvõistlustest, siis võib ta vahetada spordiala ja proovida kätt kujundujumises või veepallis. Sellel aladel meil on treeningud nii lastele kui ka täiskasvanutele!

Võimalik treenida ka lihtsalt enda jaoks. Ujumine on tervis ja ilu!

Kui tore figuur on poiste ujujatel? Ja kui heas vormis on tüdrukute ujujad?

Innukas töö → edu võistlustel → positiivsed emotsioonid → hea meeleolu → enesekindlus →  kindel  «Mina»  – kas see siis ei ole parim investeering lapse tänapäeva ja tulevikku  

Miks meie juurde?

Meie koolil on oma treenerite meeskond, kes läbivad regulaarselt täienduskoolitusi Eesti Olümpiakomiteelt ja Ujumisliidult. See parandab nende enda teadmistebaasi, mis mõjub positiivselt noorte sportlaste tehnilisele tasemele.

Meie treenerid töötavad lastega alates 3. eluaastast. Nad oskavad nii eesti, vene kui ka vajadusel inglise keelt.

Huvilistele korraldab kool hooaja jooksul klubisiseseid võistlusi. Võimalus osaleda erinevates Eesti-sisestes startides

Kirjuta meile kohe info@evk.edu.ee või täida ankeet ja me võtame sinuga ühendust!

Proovitund on kõikides gruppides TASUTA!

Mille tõttu on ujumine kasulik ja elutähtis oskus?

Sest ujumine arendab vastupidavust, tugevdab ja karastab organismi! Mõistliku hinna eest saab teie laps trenni, mis aitab tal hoida end vormis, hoolimata sellest, et ta on “kinni” erinevates vidinates. Vajalik sotsialiseerumine, sportlaste vaheline sõprus ja ühine rõõm treeningust! Ja kui enne ujumis kursust alustamist õnnestub koolis eksam sooritada…see on hea põhjus, et laps saaks klassikaaslaste ees enda üle uhke olla! Kohtade arv on piiratud, seega soovitame oma lapse juba praegu siin registreerida!